Paieška pagal matmenis

Slėgis ir keliamoji galia

Padangų slėgis yra labai svarbus, jei norite optimizuoti savo automobilio eksploatacines savybes ir užtikrinti didesnį padangų atsparumą dėvėjimuisi bei padidinti jų ridą. Pirmiausia būtina žinoti, kad padangų slėgis turi tiesioginę įtaką jų keliamajai galiai. Todėl kuo didesnis slėgis, tuo didesnė padangų keliamoji galia. Ir priešingai, kuo slėgis mažesnis, tuo keliamoji galia mažesnė.

Teisingas padangų slėgis : saugumo garantija

Tinkamai pripūstos padangos taip pat stabilizuoja padangų struktūrą ir tolygiau paskirsto padangos keliamą svorį, o tai optimizuoja eksploatacines padangų savybes ir užtikrina geresnį saugumą.

Gamintojo nurodyto padangų pripūtimo slėgio laikymasis taip pat gali būti lemiamas daugeliu kitų atžvilgių. Tinkamai pripūtus padangas gerokai padidėja jų atsparumas dėvėjimuisi, sumažėja pasipriešinimas riedėjimui (tinkamai pripūstos padangos sumažina degalų sąnaudas) ir padidėja jų patvarumas.

Padangų slėgis : tiesioginis poveikis padangų eksploatacinėms savybėms

Kai kurie specializuoti, apie automobilius rašantys žurnalai padangų pripūtimą įvardijo kaip pačią svarbiausią savybę, kuri lemia bendras automobilio eksploatacines savybes. Pasitelkus bandymus buvo įrodyta, kad per mažai pripūstos padangos turi tiesioginę įtaką automobilio reakcijai ir manevrų tikslumui.

Atliekant vieną iš testų, Goodyear Eagle GT-HR High Performance All-Season padangos (garsėjančios dideliu atsparumu dėvėjimuisi) buvo uždėtos ant dviejų automobilių: BMW 320D ir 2008. Vieno automobilio padangos buvo pripūstos tiksliai taip, kaip nurodo gamintojas, būtent 2.1 baro priekinėse padangose ir 2.6 baro užpakalinėse. Kito automobilio padangų slėgis buvo 30% mažesnis (1.6 baro priekyje ir 2.0 barai užpakalyje).

Šis lyginamasis testas įrodė, kad per mažai pripūstos padangos pasižymi lėtesne reakcija, jomis sunkiau manevruoti dėl sukibimo, palyginti su padangomis, kurios buvo pripūstos pagal gamintojo nurodymus. Be to, automobilius su mažiau pripūstomis padangomis išbandę vairuotojai patyrė nemalonų nesklandaus važiavimo pojūtį ir trūkčiojimus. Taip pat buvo konstatuota 7% mažesnė trauka.

Kur nurodytas gamintojo rekomenduojamas slėgis ?

Optimalus slėgis, kurį rekomenduoja jūsų automobilio gamintojas, nurodytas arba transporto priemonės knygelėje, arba vidinėje vairuotojo durelių pusėje :


LiveChat
Whatsapp Messenger