Paieška pagal matmenis

"Tyre heat cycle" : temperatūros kilimo ciklas

Nepaisant didžiulio progreso mechanikos ir aerodinamikos srityje, padangos tebėra silpnos. Šildymo ciklas yra geras būdas sutvirtinti jūsų padangas ir išsaugoti jų ilgaamžiškumą.

Kas yra padangų šildymo ciklas ?

Šildymo ciklas yra priemonė, naudojama lenktyninių padangų patvarumui nusakyti. Šildymo ciklas yra atstumas, kurį padanga nuvažiuoja nuo vieno sustojimo iki kito. T. y., važiuoti pradeda kai ji yra šalta, paskui važiavimo metu temperatūra pakyla ir padanga galiausiai sustoja.

Kaip šildymo ciklas gali įtakoti padangų dėvėjimąsi ?

Kiekvieną tiesiai iš gamyklos išėjusią padangą būtina pravažinėti, kad atsiskleistų jos optimalus efektyvumas. Lenktyninėse padangose jungtys tarp gumos molekulių yra nevienodos. Vienos jungtys yra stiprios, kitos silpnos. Tikslas yra atsikratyti silpnomis jungtimis, kurios sukelia pirmalaikį padangos susidėvėjimą. Tai yra defleksijos fenomenas, leidžiantis nutrūkti silpnesnėms jungtims.

Kaip sustiprinti padangos struktūrą ?

Yra tiek šildymo ciklų, kiek padangų panaudojimo tipų. Pirmasis ciklas yra pats svarbiausias. Norint pasiekti geriausių rezultatų, svarbu laikytis toliau pateiktų nurodymų.

Pirmasis kaitimo ciklas turėtų būti laipsniškas, patariama pamažu didinti greitį ir vengti staigių manevrų.

Kaitimo laikas turėtų trukti nuo 10 iki 15 minučių. Norėdami tai padaryti, apvažiuokite kelis trasos ratus pamažu didindami greitį. Paskutiniam rate turite pasiekti maksimalų greitį ir maksimalią ratų temperatūrą. Vengti "saulučių piešimo".

Pravažinėję padangas nebelieskite jų 24 val. Iš tiesų, pirmojo pravažinėjimo metu auganti temperatūra ir trintis suardė silpnas jungtis.

Ramybės laikotarpis po pravažinėjimo leidžia gumos molekulėms atkurti stiprias jungtis (sistemos entropijos tendencija).

Tačiau jei antras šildymo ciklas bus pradedamas nesilaikant ramybės periodo, sutrumpės padangos ilgaamžiškumas, nes jungtys bus nespėjusios atsistatyti.


LiveChat
Whatsapp Messenger