Paieška pagal matmenis

Pirkti universalias padangas

Automobilių vairuotojai vis dažniau linkę įsigyti universalias padangas. Universalių padangų savybės nuolat gerėja ir dėl jų polivalentiškumo automobilių vairuotojai gali saugiai vairuoti visus metus.

Universalios padangos yra idealus jūsų kelionių partneris, jei paprastai važinėjate regione, kur temperatūra yra nuo 0 iki +20 °C.

Už šio temperatūros intervalo ribų jos taip pat tinkamos naudoti, tačiau padangų savybės pradės prastėti palyginti su žieminėmis padangomis esant 0 °C žiemą arba vasarą, esant daugiau nei 20 °C.

Bet kokiu atveju, skirtumai jaučiami nežymiai.

Ar universalios padangos yra patvirtintos tinkamomis naudoti žiemą?

Patvirtinta, kad 3PMSF ("3 Peak Mountain Snow Flake",– angl. kalnas su trimis viršūnėmis ir snaige) paženklintomis universaliomis padangomis leidžiama važiuoti sniegu kaip ir žieminėmis padangomis.

Kokias universalias padangas pasirinkti?

Universalios padangos tampa vis populiaresnės ir kiekvienais metais jų parduodama vis daugiau. Populiarių profilių sąrašas:

 • Michelin CrossClimate
 • Goodyear Vector 4seasons GEN-2
 • Nokian Weatherproof
 • Uniroyal AllSeasonExpert
 • Hankook Optimo 4S
 • Vredestein Quatrac 5
 • Hankook Kinergy 4S H740
 • Pirelli Cinturato All Season

Populiariausi dydžiai:

Labai paplitęs Amerikos žemyne, kur jis atsirado pirmą kartą, 4 sezonų padangos vis dažniau ir sėkmingai atsiranda Europos automobilių vairuotojų kasdienybėje. Padangų gamintojai jas pristato kaip gerą alternatyvą, siekiant išvengti vasaros ir žiemos padangų keitimo. Bet kokia vertė yra šios padangos? Kuo jos skiriasi nuo kitų geriau žinomų modelių? Kaip atpažinti 4 sezonų padangas? Su Padangulyderis.lt turite atsakymus į visus šiuos klausimus!

Kas yra 4 sezonų padanga?

Rinkoje ją rasite daugeliu pavadinimų: All Season padanga, All Weather padanga, 4S padanga, mišrios padangos, visų sezonų padangos, visų orų sąlygų padangos... Visi šie pavadinimai nurodo hibridinę padangą, kuri yra tarp standartinių vadinamųjų "vasaros" padangų ir žiemos padangų. Tai yra alternatyva, kurią gamintojai siūlo vairuotojams, norintiems važiuoti visus metus be ratų keitimo.

Kad 4S padanga būtų efektyvi, naudojamas gumos mišinys yra tiek vasaros padangų kietumas, tiek žiemos padangų lankstumas. Taip pat yra dirbama su protektoriaus dizainu, siekiant užtikrinti optimalų sukibimą tiek sausame, tiek drėgname, tiek užšalusioje kelio dangoje.

4 sezonų padangos pasižymi įdomiomis savybėmis:

 • Sausoje kelio dangoje
 • Drėgnoje kelio dangoje (žiemos ar vasaros sąlygomis)
 • Apnuodijusioje ir užšalusioje kelio dangoje

Kaip atpažinti visų sezonų padangą?

Norėdami identifikuoti mišrią padangą, pirmiausia turite patikrinti, ar ant šono yra "Keturių sezonų", "All Weather", "All Season" ar "4S" piktograma. Yra keletas gamintojų žymėjimų, rodančių, kad padanga yra 4 sezonų, čia galite rasti padangų žymėjimų sąrašą.

Be to, visų sezonų padangos dažnai turi M+S (Mud and Snow arba Purvas ir Sniegas) žymėjimą, o kartais jose taip pat galima rasti kalnų simbolį, apsuptą snaige (3 Peak Mountain Snow Flake arba 3PMSF simbolis, kuris paprastai skirtas žiemos padangoms). Šie įvairūs simboliai informuoja jus, kad jūsų 4S padangos pasirodys gerai žiemos sąlygomis. Palyginti su įprasta padanga, jos gali sumažinti stabdymo atstumą ant sniego ir ledo 7%.

Visų sezonų padanga beveik tokia pati kaip žiemos padanga, jos grioveliai yra daugiau ir ryškesni jos centrinėje dalyje. Laminės palengvina vandens nutekėjimą. Nepaisant panašumų, susijusių su abiejų padangų tipų gumos raštu, visų sezonų padanga yra kietesnė nei žiemos padanga. Jos komponentai iš tikrųjų yra pritaikyti tiek žiemai, tiek vasarai, tiek tarpiniams sezonams. Todėl ji nebus tokia kietas kaip vasaros padanga, bet minkštesnė nei žiemos padanga.

Mišrios padangos vis dažniau sertifikuojamos "3PMSF"

Vienas mūsų katalogo modelių yra Michelin Crossclimate. Jis yra vienas iš pirmųjų mišrių padangų, gavusių 3PMSF sertifikatą. Šios pasiūlos sėkmė priverčia kitus gamintojus taip pat rinkoje pateikti 4 sezonų padangas, sertifikuotas 3PMSF.

Taigi, tarp Crossclimate konkurentų galima paminėti Weatherproof iš Nokian arba Vector 4 Season GEN 2 iš Goodyear. Tas pats pasakytina apie All Season Expert 2 ratą iš Uniroyal gamintojo, Pirelli Cinturato All Season ir daugelį kitų mūsų kolekcijos modelių.

Kokie yra 4 sezonų padangų privalumai?

Pirmasis 4S ratų privalumas yra finansinis. Su All Season padangomis sumažinate su gumos saugojimu ir padangų keitimu 2 kartus per metus susijusias išlaidas.

Be to, net jei žiemos + vasaros padangų derinys nėra rekomenduojamas, galite derinti vasaros ar žiemos padangų rinkinį su 4 sezonų ratų rinkiniu.

Kitas šių padangų tipų privalumas yra jų kūrimo suteikiama universalumas. Jie paprastai mažiau jautrūs vandens plūduriavimui ir užtikrina optimalų ratų trauką ant sniego. Jie gali suteikti jums optimalų vairavimo komfortą tiek vasarą, tiek žiemą. Šie modeliai yra efektyvesni nei žiemos padangos per gražius sezonus. Panašiai, palyginti su vasaros padangomis, jie suteikia geresnę patirtį ant užšalusio paviršiaus.

Visų sezonų padangų trūkumai

Nepaisant anksčiau minėtų privalumų, turite atsižvelgti į kai kurias keturių sezonų padangų ribas, kad jas tinkamai naudotumėte.

Jų pirmasis silpnumas yra tai, kad jų našumas, nors ir tinkamas, niekada nėra išskirtinis. Kitaip tariant, šalčio laikotarpiu arba ekstremaliomis šaltomis sąlygomis žiemos padanga bus efektyvesnė. Jei jūsų 4 sezonų padanga gali prisitaikyti prie bet kokio oro, vis dėlto turėtumėte imtis tam tikrų atsargumo priemonių, jei planuojate vykti į kalnus arba gyvenate vietoje, kur yra labai daug šalčio. Tas pats pastebėjimas padarytas vasarą. Pavyzdžiui, jie retai konkuruoja su klasikinėmis padangomis kalbant apie stabdymo atstumą sausoje kelio dangoje.

Be to, galima pastebėti, kad All Weather padangos vasarą dėvi greičiau dėl jų gumos minkštumo. Tačiau, atsižvelgiant į tai, kad jos naudojamos visus metus, šis nedidelis silpnumas greitai atsiperka.

Taip pat galima paminėti, kad pasiūlymas nėra toks platus kaip vasaros ar žiemos modeliams. Bet, kad jums būtų lengviau, Padangulyderis.lt siūlo platų asortimentą už prieinamą kainą.

Kam skirtos 4 sezonų padangos?

Didžioji dauguma Europos automobilių vairuotojų vis dar naudoja vasaros padangas visus metus. Tačiau šios padangos žiemą yra mažai efektyvios ir gali sukelti rimtų avarijų. Todėl ratai, sukomplektuoti su 4 sezonų padangomis, yra tikras saugumo privalumas. Jos ypač rekomenduojamos, jei:

 • Jūs gyvenate regione, kuriame oras yra švelnus (su mažai arba be sniego ir neekstremaliomis vasaros temperatūromis).
 • Jūsų biudžetas yra ribotas ir norite išvengti dviejų padangų rinkinių pirkimo ir keitimo kiekvieną sezoną.

Jeigu jūs negyvenate kalnuotame regione ir retai lankotės snieguotose zonose, galite išlaikyti savo 4S padangas. Vis dėlto rekomenduojama numatyti sniego grandines atveju, jei kelias būtų sunkiai pravažiuojamas.

Vairavimo patarimai

Visų sezonų gumos pasižymi geromis savybėmis, kai žinoma, kaip jas taupyti. Norėdami pasinaudoti savo investicija, laikykitės švelnaus vairavimo stiliaus. Venkite staigių pagreitėjimų ir stabdymų. Taip išvengsite pernelyg greito 4S padangų nusidėvėjimo.

Kaip dėl All Season padangų kempingui?

25% kempingauto vairuotojų lanko idealias žiemos sporto vietas su savo transporto priemonėmis. Jei esate vienas iš jų, paprastai 4S padangos bus visiškai pakankamos. Jums nereikės sniego padangų. Tačiau, pasirenkant galinės ašies padangų apkrovos indeksą, reikia būti atsargesniems. Jos dažnai turi pakelti didesnį svorį, nes dauguma kempingo transporto priemonių įranga yra galinėje dalyje.

Pavyzdžiui, galite pasirinkti 4 sezonų padangas Agilis CrossClimate. Jų šešėlinis protektorius suteikia puikų sukibimą su sausa danga, tuo pačiu leidžiant optimaliai nutekėti vandenį. Ši padanga, sertifikuota 3PMSF, turi 3 skirtingas gumas, pritaikytas visų rūšių klimato sąlygoms, tuo pačiu prisitaikančias prie didelių apkrovų, kurias paprastai turi pakelti kempingauto. Prieinami 15, 16 ir 17 colio dydžiai, jie kainuoja apie šimtą eurų vienetui.

Atkreipkite dėmesį, kad 3PMSF sertifikatas neapsaugo nuo būtinybės turėti metalines arba kompozitines grandines zonose, kuriose tai yra privaloma. Prancūzijoje B26 signalizacijos ženklas gali informuoti jus apie būtinybę įrengti sniego grandines prieš važiuojant keliu.

Ką galutinai atsiminti apie 4 sezonų padangas?

Tikras kompromisas, apjungiantis kitų padangų tipų savybes, All Season padangos yra puikios alternatyvos vairuotojams, kurie negyvena regione, kuriame žiema ir vasara yra ekstremalios. Jei retai važiuojate snieguotais keliais, pasirinkite iš įvairių modelių, kuriuos pardavinėjame, kad išvengtumėte padangų keitimo, kai prasideda vasaros ir žiemos sezonai.

Jeigu vis dar abejojate dėl savo padangų pasirinkimo, peržiūrėkite mūsų paaiškinamąjį vaizdo įrašą:

LiveChat
Whatsapp Messenger