Paieška pagal matmenis

Padangų sukibimo optimizavimas

Padangų sukibimas yra labai svarbus elementas mūsų saugumui. Jis gali skirtis nuo 1 iki 10 priklausomai nuo kelio dangos kokybės, padangų protektoriaus rašto, bet labiausiai – nuo klimato sąlygų.

Galima išskirti kelias sąlygas :

Sausa kelio danga

Sausu keliu geriausia važiuoti lygiomis padangomis, kaip F1 lenktynėse. Tokios padangos vadinamos "slick" tipo padangomis. Kuo padangos platesnės, tuo didesnis sąlyčio su keliu plotas ir geresnis sukibimas.

Tokio tipo padangos skirtos naudoti lenktynių trasoje. Šiomis padangomis paprastais keliais važinėti draudžiama. Taip pat yra pusiau lygios padangos, turinčios kelis griovelius, todėl jomis galima važinėti teisėtai .

Padangų Lyderis savo sandėlyje turi kelias pusiau slidžias padangas:

Privalumai : Sukibimas pagerėja dešimteriopai, automobilis atrodo tarsi prilipęs prie kelio.
Trūkumai : Jei automobilio važiuoklė ne pakankamai tvirta, ji gali deformuotis.

Todėl būkite atsargūs, savo automobiliui išrinkite tinkamas, turinčias daugiau ar mažiau kanalų, siauresnes ar platesnes padangas.

padangos ant sausos kelio dangos

Šlapia kelio danga

Važiuojant šio tipo kelio danga svarbiausia ne sukibimas, bet padangų gebėjimas gerai šalinti vandenį ir išvengti akvaplaningo pavojaus. Todėl itin svarbus protektoriaus raštas. Bene efektyviausias yra V formos raštas.

Privalumai : Puikiai šalina vandenį.
Trūkumai : Blogesnis sukibimas, nes protektoriaus plotą sumažina profilio raštas.

padangos ant šlapios kelio dangos

Apsnigta kelio danga

Dėl tokios kelio dangos žiemą įvyksta daug automobilių avarijų. Ypatingais atvejais būtina naudoti sniego grandines, net jei padangos yra dygliuotos. Kai termometro stulpelis nusileidžia žemiau 10°C, vasarinės padangos praranda efektyvumą. Todėl geriau pasirūpinti žieminėmis padangomis.

Žieminių padangų protektoriaus raštą papildo lamelės, kurios optimizuoja sukibimą su kelio danga.

Privalumai : Protektoriaus raštas su lamelėmis užtikrina gerą sukibimą važiuojant žiemos sąlygomis. Su tokiomis padangomis galima ramiai važiuoti apsnigtais keliais.
Trūkumai : Šio tipo padangos šiek tiek prasčiau sukimba su sausa kelio danga. Be to, naudojamos ištisus metus jos greitai susidėvi.

padangos ant apsnigto kelio

LiveChat
Whatsapp Messenger