Paieška pagal matmenis

Pirkti padangas nameliui ant ratų

Namelių ant ratų padangos turi būti stambesnės už klasikines padangas. Tai yra sustiprintos C tipo padangos, pavyzdžiui: 215/65 R16C 109R. Kad būtų užtikrintas jūsų saugumas, rekomenduojame pakeisti savo padangas mažiausiai kas 6 metus.

Kai nesinaudojate nameliu ant ratų, kad nebūtų deformuotas padangų karkasas, rekomenduojame laikytis toliau pateikiamų nurodymų.

 • Padangas pakeisti specialiomis, ilgai stovėti suprojektuotomis atramomis.
 • Arba pakelti namelį ant ratų kėlikliais, kad padangos nebesiliestų su žeme.
 • Arba pakelti namelį ant ratų pakeičiant padangų padėtį ketvirčiu apsisukimo prieš jį pastatant.

Koks tinkamas namelio ant ratų padangų slėgis?

Jei gamintojo vadove slėgis nenurodytas, rekomenduojame padangas pūsti iki 3 bar, o sustiprintas C tipo padangas iki 3,5 bar. Jei gamintojo vadove slėgis nurodytas, siūlome laikytis šių nurodymų.

Ar, norint tempti namelį ant ratų ar priekabą, užpakalines padangas reikia pripūsti daugiau?

Galite padidinti užpakalinių padangų slėgį 0,4 bar, atsižvelgdami į nurodymus dėl įprastinio naudojimo. Jūsų padangos nesideformuos.

Kokias padangas pirkti savo nameliui ant ratų?

 • Michelin Agilis +
 • Hankook Vantra LT RA18
 • Goodyear Efficientgrip Cargo
 • Bridgestone Duravis R660
 • Michelin Agilis Crossclimate
 • General Tire Eurovan A/S 365
 • Nokian Cline VAN
 • Linglong GreenMax VAN
 • Apollo Altrust All Season
 • Achilles Multivan

Populiariausi dydžiai:

Karavanas, kaip ir bet kuris kitas transporto priemonė, turi būti aprūpintas kokybiškomis padangomis. Tai svarbu, kad vairuotojas galėtų jaustis gerai vairuodamas. Padangų kokybė taip pat veikia kelio laikymąsi. Todėl karavano padangos pasirinkimas turi būti atliekamas atidžiai, nes nuo to priklauso jūsų saugumas ir vairavimo komfortas. Šiame vadove, Padangulyderis.lt siūlo praktinių patarimų, kaip pasirinkti karavano padangas ir kaip prailginti jų tarnavimo laiką.

Kaip atpažinti karavano padangą?

Dėl savo didelio dydžio, karavana yra sukurta atlaikyti didesnes apkrovas nei mažos automobilių. Jos padangos yra veikiamos didelio slėgio ir todėl skiriasi nuo įprastų modelių. Karavanų padangos lengvai atpažįstamos pagal "C" žymėjimą, esantį jų šone. Tai yra patvirtinimas, kad jos yra pritaikytos atlaikyti labai didelius krūvius ilgose kelionėse. Padangos su šiuo tipo žymėjimu naudojamos karavanuose, kemperiuose ir komerciniuose automobiliuose.

Taip pat galima į karavaną įmontuoti kemperio padangas. Šie modeliai, pritaikyti kemperiui, atlaiko daug didesnes apkrovas. Tai yra geriausias sprendimas, jei norite turėti labai didelę saugumo rezervą.

Kada reikia pakeisti karavano padangas?

Dauguma specialistų sutinka, kad karavano padangų tarnavimo laikas yra maždaug 6 metai. Todėl jie pataria jas pakeisti per šį laikotarpį. Tačiau pakeitimas gali būti reikalingas, kai padanga yra sena. Tai gali atsitikti bet kuriuo metu. Transporto priemonės naudojimas ir priežiūra taip pat yra lemiamas padangų tarnavimo laiko veiksnys. Štai keletas nurodymų, kurie padės jums nuspręsti, ar reikia pakeisti padangas.

Amžius

Ratų amžius yra svarbus rodiklis. Čia amžius nereiškia naudojimo trukmės, jis turi būti nustatomas pagal gamybos datą. Ši informacija yra užrašyta ant padangų šono. Tai yra paskutiniai keturi DOT kodo skaičiai.

Nepriklausomai nuo to, ar transporto priemonė dažnai naudojama, ar ne, jos padangos su laiku susidėvi. Praėjus tam tikram laikui, guma praranda efektyvumą, todėl svarbu reguliariai tikrinti savo padangas.

Protektoriaus gylis

Štai neklystamas rodiklis, kuris padės jums priimti teisingą sprendimą. Be naudojimo trukmės, yra daug kitų veiksnių, galinčių sukelti karavano padangų susidėvėjimą:

 • Atlaikomos apkrovos ;
 • Saulė ;
 • Kelių būklė ;

Prie šių skirtingų elementų galime pridėti ilgą neveiklumo laikotarpį. Iš tikrųjų, ilgas neveiklumas skatina padidėjusį padangų, kurios liečiasi su žeme, susidėvėjimą. Tai sukelia nelygią šių juostų degradaciją. Tai yra viena iš priežasčių, dėl kurių gali būti reikalingas jų pakeitimas.

Daugumos gamintojų šiuo metu siūlomų padangų protektoriaus gylis vidutiniškai yra 8 mm. Kai jis pasiekia 3 mm, rekomenduojama pakeisti savo ratus. Tikrai nelaukite 1,6 mm ribos, kurią reikalauja įstatymas. Kodėl? Guma, kuri yra tokio storio, jau prarado savo veiksmingumą stabdant. Kuo ilgiau užtrunkate pakeisti, tuo didesnė yra avarijos rizika.

Nepaisykite ir kitų senėjimo požymių: įtrūkimų, pjūvių, įskilimų…

Slėgio praradimas

Jeigu esate įpratęs vairuoti karavanas, tuomet žinote, kad jų padangos paprastai praranda nuo 1 iki 2 PSI per mėnesį: tai normalu. Tačiau, jei šis skaičius pasiekia 50 PSI ar daugiau, tai yra blogas ženklas. Karavano padangos, kurios netinkamai praranda slėgį, gali apsunkinti vairavimą. Todėl reguliariai atlikite reikiamus patikrinimus, ypač prieš kiekvieną kelionę. Jei nuostoliai yra per dažni ir dideli, tai tikrai laikas apie pakeitimą pagalvoti.

Kaip pasirinkti karavano padangas?

Svarbiausi kriterijai, kuriuos reikia atsižvelgti perkant karavano padangas, yra:

 • Matmenys ;
 • Krovos indeksas ;
 • Greičio indeksas ;
 • Prekės ženklo pasirinkimas.

Matmenys skiriasi priklausomai nuo gamintojo. Todėl turite pasirinkti padangas, kurios turi tas pačias matmenis kaip ir originalūs modeliai. Tai taikoma tiek matmenims, tiek krovos ir greičio indeksui. Vairavimas su padangomis, turinčiomis netinkamą krovos indeksą, yra labai pavojingas. Jūsų padangos gali sprogti, jei transporto priemonės svoris viršija tai, ką jos gali atlaikyti.

Kaip rasti šią įvairią informaciją?

Nežinote, kaip skaityti šias įvairias reikšmes ant padangos? Patikrinkite šoną ir pastebėsite užrašą šia forma: 205/55RC16 91V.

Skaičius 205 reiškia plotį (t.y. dydį) milimetrais. 91 rodo krovos indeksą ir reiškia, kad padanga negali atlaikyti svorio, viršijančio 615 kg maksimaliu greičiu. Greičio indeksas yra nurodytas raide (čia V). Atlikdami paiešką pagal šiuos kriterijus, rasite karavano padangų modelius, kurie atitinka jūsų transporto priemonę.

Atkreipkite dėmesį, kad tai yra įprasti užrašai ant ratų, kurie montuojami po vieną. Kai kuriose karavanose montavimas atliekamas po du (kalbama apie dvigubą montavimą). Tokiu atveju karavano padangos turi dvigubus indeksus. Paimkime šį pavyzdį: 195/50R15 104/102R. Tai reiškia, kad paprastam montavimui toleruojama apkrova yra 850 kg (102 indeksas). O dvigubam montavimui - 900 (104) kg.

Svarbiausia prisiminti, kad pasirinktas greičio ir krovos indeksas turi būti reglamentuotas ir atitikti gamintojo nurodymus.

Kokias karavano padangas pasirinkti pagal sezoną?

Jūsų padangų pasirinkimas taip pat priklauso nuo laikotarpio, per kurį ketinate keliauti su karavana. Jei norite vykti į kalnus ar keliauti žiemos metu, turite pasirinkti specialias padangas. Uždėkite ant savo transporto priemonės padangas, pažymėtas M+S (Mud and Snow) ir patvirtintas 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake). Jų naudojimas Prancūzijoje nėra privalomas, skirtingai nei kitose šalyse (pvz., Vokietijoje), bet tai yra labai rekomenduojama. Jos sukurtos užtikrinti geresnį sukibimą su žeme šaltuoju metų laiku. Taip jie optimizuoja komfortą kelyje ir mažina slankiojimo riziką.

Kaip prailginti karavano ratų tarnavimo laiką?

Svarbu mokėti pasirinkti karavano padangas. Bet dar geriau yra žinoti, kaip jas naudoti, kad jos tarnautų ilgai. Štai keletas patarimų, kurie jums padės.

Niekada nevairuokite su ratais, kurių slėgis yra netinkamas. Galite juos užpūsti azotu, kad sumažintumėte nuostolius. Labai svarbu laikytis rekomenduojamų reikšmių dėl karavano padangų idealios slėgio: nuo 3 iki 4,5 barų. Rekomenduojama padidinti 0,3 baro, kad būtų kompensuotas greitas nuostolis, jei planuojate keliauti toli.

Jeigu norite ilgai sustabdyti transporto priemonę, naudokite keltuvus, kad ją pakeltumėte ir taip sutaupytumėte protektoriaus (galite naudoti ir kitus specialius metalinius atramas). Kartą per mėnesį padarykite ketvirtadalį apsisukimo visiems 4 padangoms, kad jos nesusiformuotų.

Mūsų karavano padangų pasirinkimas

Kad padėtume jums pasirinkti, Padangulyderis.lt pateikia aukštos kokybės produktų pasirinkimą. Mūsų kataloge rasite šiuos modelius:

 • Agilis + iš Michelin ;
 • Vantra LT RA18 iš Hankook ;
 • Duravis R660 iš Bridgestone ;
 • EfficientGrip Cargo iš Goodyear…

Nokian Cline Van, Achilles Multivan, General Tire Eurovan A/S 365, Michelin Agilis Crossclimate ir Apollo Altrust All Season taip pat yra aukštos kokybės karavano padangų modeliai, kuriuos rasite pas mus.

Modelis Vantra LT RA18 iš Hankook yra vienas iš labiausiai mūsų klientų pageidaujamų. Jis suteikia labai gerą stabilumą ir optimalų saugumą, tuo pačiu atlaikydamas didelius krūvius. Agilis + iš Michelin taip pat yra labai efektyvus net ant drėgno asfalto.

Ką reikia atsiminti?
Karavano padangos atpažįstamos pagal "C" ar "CP" žymėjimą ant jų šono. Būtina reguliariai tikrinti slėgį ir susidėvėjimą.

Tęskite naršymą nesutikdami >
Apie slapukus ir kitus sekiklius
AD TYRES (Padangulyderis.lt) ir jos partneriai (Google, Hotjar, Microsoft) naudoja prisijungimo žymeklius (slapukus) ir kitus sekiklius (webstorage), kad būtų užtikrintas tinkamas svetainės veikimas, palengvintas jūsų naršymas, atliekami statistiniai matavimai ir personalizuotos reklamos kampanijos. Jūsų įrenginyje saugomuose slapukuose ir kituose sekikliuose gali būti asmens duomenų. Be jūsų laisvo ir aiškaus sutikimo nededame jokių slapukų ar kitų sekiklių, išskyrus tuos, kurie yra būtini svetainės veikimui. Saugome jūsų pasirinkimą 6 mėnesius. Sutikimas gali būti atšauktas bet kuriuo metu per slapukų ir kitų sekiklių puslapį. Galite pasirinkti toliau naršyti nesutikdami naudoti slapukus ar kitus sekiklius. Atsisakymas nekliudo naudotis paslaugomisPadangulyderis.lt. Daugiau informacijos prašome ieškoti slapukų ir ir kitų sekiklių puslapyje.
LiveChat
Whatsapp Messenger