Paieška pagal matmenis

Pirkti SUV arba "4X4" padangas

Kokias SUV, "4x4" ar "Crossover" padangas pasirinkti ir kam jos naudojamos? Terminas "4x4" šiuo metu apima daugelį transporto priemonių tipų: SUV, "Crossover"… Egzistuoja specifiniai "4X4" padangų asortimentai priklausomai nuo naudojimo.


Kokios yra ypač aukštas charakteristikas turinčios SUV padangos?

SUV UHP ("ultra" aukštų charakteristikų) padangos yra tikslios sukant ir stabilios esant dideliam greičiui, į kelią perduodamas didelis greitis, atlaiko galingą stabdymą... Štai žinomų padangų profiliai:

 • Michelin Latitude Sport 3
 • Continental ContiSportContact 5P SUV
 • Continental ContiCrossContact UHP
 • Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 SUV
 • Dunlop SP Sport Maxx
 • Dunlop Sport Maxx RT 2 SUV
 • Pirelli Pzero
 • Falken Azenis FK510 SUV
 • Yokohama Advan Sport V103
 • Vredestein Ultrac Vorti SUV
 • Toyo Proxes T1 Sport SUV

Kokios yra kelių SUV padangos?

Kelių SUV padangos yra polivalentiškos, jums užtikrinamas komfortas, saugumas ir ilga eksploatacija ridos atžvilgiu.

 • Bridgestone Dueler H/P Sport
 • Michelin Latitude Tour HP
 • Pirelli Scorpion Verde
 • Goodyear Efficientgrip SUV
 • Continental ContiCrossContact LX 2
 • Hankook Dynapro HP RA23
 • Kleber Krisalp HP3 SUV
 • Kumho City Venture Comfort KL33

Kokios yra mišrios kelių ir bekelės "4X4" padangos?

Mišrios "4X4" padangos atsparesnės smūgiams, su jomis didesnis važiavimo keliais efektyvumas išlaikant komfortą kelyje.

 • Michelin Latitude Cross
 • BFGoorich Mud Terrain T/A
 • Yokohama Geolandar H/T G056
 • Linglong Crosswind M/T
 • Cooper Discoverer S/T Maxx
 • GT-Radial Adventuro A/T
 • Goodride SL369 A/T

kokios yra "4X4" bekelės padangos?

"4x4" bekelės padangos specialiai naudojamos ten, kur nėra kelių ir jomis galima pravažiuoti sudėtingiausiomis sąlygomis. Gera trauka purve, ypač didelis atsparumas smūgiams, optimizuotas sukibimas kelyje ir kt. Pavyzdžiui, "BFGoodrich Mud Terrain T/A KM2" yra specialiai sukurtos naudoti ekstremalios bekelės sąlygomis.

 • BFGoodrich MUD Terrain T/A KM3
 • BFGoodrich MUD Terrain T/A KM2
 • Maxxis M-9060 Mud Trepador
 • Maxxis M-8080 Mudzilla LT
 • Pirelli Scorpion MUD
 • Blackstar Mudmax FC2

Populiariausi dydžiai:

Kelis pastaruosius metus, SUV (4x4 automobiliai, skirti keliui) yra tarp populiariausių transporto priemonių. Kad šie automobiliai galėtų pasiūlyti gerą vairavimo komfortą, padangų gamintojai rinkoje siūlo daugybę modelių su įvairiomis savybėmis. Kaip pasirinkti nesuklystant? Jei norite sužinoti viską apie 4x4 ir SUV padangas, šis vadovas skirtas jums.

4x4 ir SUV padangos prieš standartines padangas: kuo jos skiriasi?

Padangos, skirtos 4x4 ir klasikiniams turizmo automobiliams, yra skirtingos. Iš tiesų, jos turi prisitaikyti prie šių automobilių skirtingų naudojimo būdų. 4x4 ir SUV yra sunkesni ir galingesni. Jie taip pat gali važiuoti sunkesnėmis trasomis. Dėl šių priežasčių 4x4 ir SUV padangos yra kuriamos atlaikyti didesnį svorį ir intensyvesnį naudojimą. Be to, protektorius turi gilesnį dizainą. Taigi, jie gali pasiūlyti puikią trauką net sunkiomis sąlygomis.

Gamintojų rekomenduojamos techninės charakteristikos

Pirmieji elementai, nuo kurių turėtumėte pradėti renkantis padangas, atitinkančias jūsų poreikius, yra jūsų automobilio gamintojo techninės rekomendacijos. Jis iš tikrųjų rekomenduoja kiekvienam automobiliui skirtų padangų matmenis, krovos indeksą ir greičio indeksą. Krovos indeksas yra maksimalus svoris, kurį gali atlaikyti padangos.

Jeigu nesilaikysite šių rekomendacijų, gali būti nubausti baudomis ir, svarbiausia, sukelti avariją. Šią informaciją lengva rasti jūsų automobilio instrukcijoje arba durų atidarymo vietoje.

Taip pat galite perskaityti užrašus, esančius ant originalių padangų šono. Atkreipkite dėmesį į užrašą, kuris atrodo taip: 205/55R16 91V. Skaičius 205 yra jūsų automobiliui tinkamo padango plotis milimetrais. Čia nurodytas aukščio skaičius yra 55 (bet jis nurodomas kaip procentinė dalis nuo pločio). Kalbant apie krovos ir greičio indeksus, jie atitinkamai išreikšti 91 ir V. O skaičius 16 nurodo ratlankio skersmenį.

Pasirinkite 4x4 ar SUV padangas pagal savo poreikius

Jūs galite pasirinkti tarp:

 • Kelių padangų;
 • 4x4 off-road padangų;
 • 4x4 mišrių padangų.

Kelių padangos, puikiai tinka SUV

Jos yra sukurtos daugiausia miesto vairavimui, ypač nacionaliniuose keliuose ir greitkeliuose. Jų lengva atpažinti pagal "H/T" (Highway Terrain) žymėjimą, kuris paprastai yra ant jų šono. Jie siūlo panašias savybes kaip ir turizmo automobilių ratai. Tai yra modeliai, kuriuos reikia pasirinkti 4x4, skirtiems kelių vairavimui, ir SUV.

Siekdami pasiūlyti labai gerą našumą (sukibimą, stabdymą, komfortą), šio tipo padangos turi mažiau išsikišančią struktūrą, minkštesnius šonus ir mažesnį pasipriešinimą važiuojant asfaltu.

Jie dažniau naudojami SUV, kurie yra transporto priemonės, galinčios be problemų važiuoti miško keliu, bet nėra pritaikytos labai nelygiems keliams.

4x4 off-road padangos, būtinos už miesto ribų kelionėms

Šios kategorijos padangos yra skirtos tik visureigiams. Šie labai galingi ratai turi didelę trauką ir juos galima atpažinti pagal "M/T" (Mud Terrain) užrašą. Jie taip pat yra labai atsparūs. Reikia daug, kad šios padangos būtų pradurtos. Ar jums įprasta vairuoti savo automobilį labai nelygiomis trasomis, uolėtomis ar purvinomis keliomis? Tada 4x4 off-road padangos jums puikiai tinka.

Galite pastebėti jų didelį gumos protektoriaus plotį, taip pat stipresnius šonus ir gilesnes įpjovas. Jų struktūra yra stipriai sustiprinta su daugybe guminės dalelių. Visų šių elementų derinys padaro 4x4 off-road padangą jūsų geriausia partnere už miesto ribų vairavimui geriausiomis sąlygomis.

Vis dėlto, nepaisant jų didelio našumo, vengkite naudoti 100% off-road padangas važiuodami mieste. Dėl jų savybių, jos nesuteikia gero sukibimo su asfaltu. Tai lemia mažesnį vairavimo stabilumą, ilgesnį stabdymo atstumą, didesnį triukšmą važiuojant asfaltu...

4x4 mišrios padangos

Šios universalios padangos, kurias galima atpažinti pagal A/T (All Terrain) žymėjimą, siūlo gerą kompromisą tarp važiavimo už miesto ribų ir mieste. Ar jūs nesijaučiate visiškai patogiai vienoje iš dviejų aukščiau pateiktų situacijų? Tada jūsų automobiliui turėtumėte pasirinkti mišrias padangas.

Jos puikiai tinka tiems, kurie turi kaitalioti tarp miesto ir už miesto vairavimo. Jie gali būti naudojami kaip SUV padangos. Tylios ir patogios, jos taip pat siūlo gerą trauką smėlyje, purve ir žolėje.

Vis dėlto, kaip galite spėti, neturėtumėte per daug reikalauti iš jų važiuodami labai sunkiomis sąlygomis. Be to, asfalte jie nesuteikia tokio pat našumo kaip kelių padangos.

Pasirinkite SUV ar 4x4 padangas pagal sezoną

Štai parametras, kurį vairuotojai dažnai pamiršta renkantis padangas. Tiesa, kad 4x4 automobiliuose naudojamos tradicinės varomosios padangos pagerina vairavimo kokybę, bet žiemą jomis negalima pasikliauti jūsų komfortui ir saugumui.

Lygiai taip pat kaip ir kitos automobilių rūšys, 4x4 ar SUV turi būti aprūpinti specifinėmis padangomis žiemos sezonui. Todėl pasirinkite žiemos padangas. Jos sukurtos efektyviai įveikti snieguotos ir užšalę kelius. Geras sukibimas su vandeniu, sniegu ar šaltu oru užtikrina gerą saugumą ir optimalų komfortą kelyje, kai temperatūra yra žemesnė nei 7 °C.

Kaip sužinoti, ar pasirinkta padanga yra žiemos modelis? Ar modelis yra off-road, mišrus ar kelių, įsitikinkite, kad ant jo šono yra "M+S" (Mud and Snow) žymėjimas ir simbolis, vaizduojantis snaigę, apsuptą 3 kalnų viršūnėmis (3PMSF).

Vis dėlto, jei gyvenate regione, kuris nėra per daug snieguotas, arba nemėgstate ilgų kalnų išvykų, rekomenduojamos 4x4 ar SUV 4 sezonų padangos. Jos nėra jautrios švelniems žiemos orams ir švelniems vasaros orams.

Aukštos kokybės SUV ir 4x4 padangos Padangulyderis.lt

Mūsų ekspertai jums parinko aukštos kokybės padangų pavyzdžius, kurias siūlo garsių gamintojų, tokių kaip:

 • Michelin (Latitude Sport 3, Latitude Tour HP, Latitude Cross…);
 • Continental (ContiSportContact 5P SUV, ContiCrossContact LX 2, ContiCrossContact UHP…) ;
 • Goodyear (EfficientGrip SUV, Eagle F1 Asymmetric 3 SUV…);
 • Pirelli (Scorpion Verde, P Zero, Scorpion MUD)…

Mūsų kataloge yra ir kitų didelių 4x4 padangų prekių ženklų, tokių kaip Dunlop, Blackstar, Goodride, Yokohama, Hankook, Kleber, Kumho, Linglong, GT-Radial…

Jeigu ieškote SUV padangos, galite pasirinkti vieną iš mūsų kelių modelių. Michelin Latitude Tour HP yra vasaros padanga, kuri gali atitikti jūsų lūkesčius. Tyli, ekonomiška ir ekologiška, ji suteikia jūsų automobiliui puikų sukibimą su keliu, net ant drėgnų trasų. Įdiegę ją į savo automobilį, jūs tikrai mėgausitės išskirtiniu vairavimo komfortu, nes ji turi "stabiligrip" lamelės, kurios mažina triukšmą.

Tarp mišrių padangų, BFGoodrich Mud Terrain T/A bus geras pasirinkimas visureigio vairavimo mėgėjams. Su savo išvaizda ir įspūdingu dizainu, jums nebus sunku važiuoti per minkštą gruntą ar purvą. Ji suteikia puikų sukibimą su sunkiomis trasomis ir nenuvils ant asfalto.

Norėdami įsigyti visureigio padangas, Pirelli Scorpion MUD yra 4x4 padanga, kurios tvirta konstrukcija jums patiks. Jos aštrūs kraštai suteikia išskirtinį sukibimą su kalnais, taip pat nepaprastą lengvumą judėti sunkiose aplinkose. Ji yra labai atspari pjūviams, smūgiams ir plyšimams.

Peržiūrėkite mūsų kolekciją, kad išsamiau sužinotumėte apie mūsų kitas 4x4 ir SUV padangas.

Keletas praktinių patarimų, kaip tinkamai naudoti savo padangas

4x4 padangos turi būti montuojamos keturių vnt. rinkinyje. Todėl negalite pakeisti vienos ar dviejų ratų ašyje ir palikti kitas.

Kiekvieno keitimo metu visada montuokite 4 identiškas padangas. Todėl jos turi būti tos pačios prekės ženklų ir turėti tas pačias matmenis, greičio ir krovos indeksus, protektoriaus raštus... Jei nesilaikysite šios rekomendacijos, perdavimas neveiks tinkamai. Tai taip pat skatins tam tikrų brangių remontuoti mechaninių dalių gedimą. Galiausiai, reguliariai tikrinkite padangų slėgį (bent kartą per mėnesį), kad išvengtumėte balansavimo problemų. Taip pat galėsite prailginti SUV ar 4x4 padangų tarnavimo laiką.

Dabar jūs esate gerai informuotas ir galite sėkmingai pasirinkti 4x4 ar SUV padangą, kuri atitinka jūsų automobilio poreikius mūsų plačiame kataloge Padangulyderis.lt.

Tęskite naršymą nesutikdami >
Apie slapukus ir kitus sekiklius
AD TYRES (Padangulyderis.lt) ir jos partneriai (Google, Hotjar, Microsoft) naudoja prisijungimo žymeklius (slapukus) ir kitus sekiklius (webstorage), kad būtų užtikrintas tinkamas svetainės veikimas, palengvintas jūsų naršymas, atliekami statistiniai matavimai ir personalizuotos reklamos kampanijos. Jūsų įrenginyje saugomuose slapukuose ir kituose sekikliuose gali būti asmens duomenų. Be jūsų laisvo ir aiškaus sutikimo nededame jokių slapukų ar kitų sekiklių, išskyrus tuos, kurie yra būtini svetainės veikimui. Saugome jūsų pasirinkimą 6 mėnesius. Sutikimas gali būti atšauktas bet kuriuo metu per slapukų ir kitų sekiklių puslapį. Galite pasirinkti toliau naršyti nesutikdami naudoti slapukus ar kitus sekiklius. Atsisakymas nekliudo naudotis paslaugomisPadangulyderis.lt. Daugiau informacijos prašome ieškoti slapukų ir ir kitų sekiklių puslapyje.
LiveChat
Whatsapp Messenger