Spauskite čia, norėdami atlikti paiešką

Padangų apkrovos ir greičio indeksai

Apkrovos indeksai

Greičio indeksas nurodytas ant padangos šono. Jis atitinka didžiausią apkrovą, kokią padangos gali atlaikyti.

Jūs galite palyginti apkrovos indeksą žemiau pateiktoje lentelėje ir sužinoti maksimalią apkrovą kilogramais, kurią padangos gali atlaikyti.

Padangų apkrova turi atitikti mažiausiai pusę svorio, kurį išlaiko jūsų ašis.

apkrovos indeksas

Greičio indeksas

Greičio indeksas yra raidė ant jūsų padangos šono, rodanti maksimalų greitį, kuria padanga gali važiuoti.

Patikrinkite, kokia greičio indekso raidė yra ant jūsų apdangos šoninės sienelės ir žiūrėkite toliau pateiktą lentelę, kurioje rasite, kokiu didžiausiu greičiu gali riedėti jūsų padanga.

greičio indeksas

Dėmesio !

Niekada nemontuokite padangų su mažesniu greičio indeksu, nei originalios automobilio padangos. Tačiau, priešingai, galite drąsiai montuoti padangas su didesniu greičio indeksu.

Ar galiu montuoti padangas su mažesniu greičio indeksu nei, nurodė automobilio gamintojas ?

Įstatymai draudžia montuoti padangas, kurių greičio indeksas yra mažesnis, nei originalių automobilio padangų. Tas pats nurodymas galioja ir apkrovos indeksui.

Ypatingas atvejais su žieminėmis padangomis

Jūs galite montuoti žiemines padangas, kurių greičio indeksas yra mažesnis, palyginti su jūsų automobilio vasarinėmis padangomis. Pavyzdžiui, jei vasarą jūsų automobilis važiuoja su greičio indeksu V, galite naudoti žiemines padangas su greičio indeksu H.

Kas yra ZR padangos ?

ZR rodo, kad padangos gali važiuoti didesniu nei 240 km/ val. greičiu. Jis apima kategorijas W ir Y. Tai yra aukštos kokybės padangos. Ant tokių padangų šoninės sienelės gali būti pažymėta tik raidė Z.