Paieška pagal matmenis

Pirkti padangas kemperiui

Kemperio padangos šonuose pažymėtos CP. Jos sukurtos specialiai atlaikyti didelį svorį ir tarnauti ilgiau nei klasikinės padangos.

Dėmesio, važiuokite esant tinkamam slėgiui. Sumažinus padangų slėgį suprastėja jų savybės atlaikyti apkrovą. Esant tokioms sunkioms transporto priemonėms, kaip kemperiai, dėl to gali nepataisomai būti pažeistas protektorius.

Ar galines savo kemperio padangas reikia pripūsti daugiau?

Jūsų kemperio galinės ašies CP padangos gali būti pripūstos 0,75 bar daugiau. Nesant nurodymų gamintojo vadove, priekyje galite pripūsti 4,75 bar, o gale 5,5 bar. Jūsų CP padangų protektorius nebus deformuotas, nes jos sukurtos atlaikyti didesnį slėgį.

Kokias padangas pirkti savo kemperiui?

  • Michelin XC Camping
  • Michelin Agilis Camping
  • Michelin Agilis Alpin
  • Pirelli Camper L6
  • Pirelli Chrono Camper
  • Pirelli Carrier Camper
  • Continental VancoCamper

Populiariausi dydžiai:

Keliauti į nuotykius ir mėgautis geromis išvykomis atostogų metu - tai Graalas visiems kempingų automobilių mylėtojams, kurie mėgsta keliones ir gražias vietas. Norint nepasilikti kelyje ir nereikėtų laukti gelbėjimo automobilio, geriau patikrinti savo padangų būklę. Tinkamų ir geros būklės padangų turėjimas yra minimalus reikalavimas keliaujant ramiai. Šiame vadove, kurį jums pateikia Padangulyderis.lt, sužinosite naudingų patarimų, kaip pasirinkti padangas savo kempingų automobiliui ir ilgai naudotis savo investicija.

Kodėl kempingų automobiliui nereikėtų naudoti įprastų padangų?

Kempingų automobilis yra sunkesnis nei įprasti turistiniai automobiliai. Šis universalus transporto priemonė taip pat yra įrengta kaip judantis būstas (virtuvė, vonios kambarys, tualetas...). Todėl būtina, kad jis turėtų ratus, galinčius pakelti didelę apkrovą.

Dėl šios priežasties gamintojai sukūrė atsparesnes ir tvirtesnes padangas. Priskiriamas prie komercinių transporto priemonių, kempingų automobilis pagal nutylėjimą yra aprūpintas padangomis, kurios turi C žymėjimą. Tai yra homologuotos ir rekomenduojamos padangos komercinėms transporto priemonėms ir mikroautobusams. Tačiau kempingų automobiliai gali pakelti daug didesnes apkrovas nei šios transporto priemonių kategorijos. Todėl protingiau pasirinkti sustiprintas padangas, kurios turi CP žymėjimą.

Iš tikrųjų, kempingų automobilių padangos su CP ženklu geriau prisitaiko prie šios atostogų transporto priemonės, kuri gali sverti iki 3,5 tonos, reikalavimų. Jos ne tik atlaiko didesnį slėgį (iki 5,5 barų), bet ir leidžia ramiai keliauti ilgus atstumus. Tai yra idealus pasirinkimas.

Kaip pasirinkti savo kempingų automobilio padangas?

Kempingų automobilių padangos yra daugelio rūšių: dydžiai, greičio ir apkrovos indeksai, prekės ženklai... Todėl modelio nereikėtų rinktis atsitiktinai. Štai keletas patarimų, kurie padės jums pasirinkti padangų modelį, kuris puikiai tiks jūsų kempingų automobiliui.

Kempingų automobilio padangų matmenys

Norėdami nepirkti per mažų ar per didelių padangų savo transporto priemonei, galite vadovautis užrašu, esančiu ant jūsų padangų šono. Jis atrodo taip: 195/65 R15 91V (tai pavyzdys).

Skaičius 195 nurodo padangos plotį milimetrais. Skaičius 65 yra jos aukštis, išreikštas procentais nuo pločio. Raidė R reiškia, kad tai radialinio tipo padanga. Todėl pažiūrėkite į šį užrašą ir užsisakykite tokių pačių matmenų modelius.

Apkrovos ir greičio indeksas

Visi kempingų automobiliai nėra vienodo dydžio. Kai kurie transporto priemonės gali sverti daugiau nei 3,5 tonos, o kitos yra daug lengvesnės. Padangos, kurios negali pakelti transporto priemonės svorio, gali sprogti judėjimo metu ir kelti pavojų jūsų gyvybei. Norėdami to išvengti, atsižvelkite į gamintojo rekomenduojamą apkrovos indeksą renkantis padangas.

Apkrovos indeksas yra svoris (kg), kurį gali pakelti padanga. Taip pat reikia laikytis greičio indekso. Šis dydis yra didžiausias greitis, kuriuo padanga gali važiuoti esant geroms sąlygoms.

Kur galima rasti šių dviejų indeksų reikšmes? Vis dar laikykime pavyzdį, kurį minėjome anksčiau. Skaičius, kuris yra prieš raidę V (91), nurodo apkrovos indeksą. Indeksas 91 reiškia, kad ratai negali pakelti daugiau nei 615 kg.

Kalbant apie greičio indeksą, jis yra nurodomas viena arba keliomis raidėmis (čia V, tai reiškia, kad padangos greitis negali viršyti 240 km/h). Norėdami gauti daugiau informacijos apie šiuos du parametrus, peržiūrėkite mūsų gido apie apkrovos ir greičio indeksus.

Įsigykite žieminės padangos žiemai

Žiema ir jos apribojimai yra neišvengiami. Jei turite keliauti su savo kempingų automobiliu šiuo metų laiku, turėsite aprūpinti jo ratus žieminėmis padangomis. Tai yra specifinė padangų kategorija, kuri lengvai atpažįstama pagal 3PMSF žymėjimą (sniego gūžys, apsuptas trijų kalnų viršūnių) ant šono.

Žieminės padangos yra sukurtos atlaikyti šaltųjų sezonų sunkias sąlygas. Jos užtikrina didesnį vairavimo saugumą ir apsaugo nuo kelio išvažiavimo bei slinkimo. Prancūzijoje nėra privaloma naudoti 3PMSF padangų. Tačiau kai kuriose Europos šalyse (pvz., Vokietijoje) žiemos metu ant snieguotų arba ledo padengtų kelių tai yra privaloma.

Visų sezonų padanga - geras kompromisas visam metui

Jeigu esate nomadas ir važiuojate visus metus, jums patiks visų sezonų padangos. Universalios, jos optimaliai prisitaiko prie asfalto sąlygų vasarą ir sudėtingų trasų. Šios padangos taip pat atlaiko šaltį ir suteikia patenkinamą našumą. Tačiau šie 4S modeliai nėra sukurti atlaikyti ekstremalių žiemos sąlygų. Žiemą jie bus mažiau efektyvūs nei žieminė padanga, o vasarą - taip pat, jei juos palyginsime su įprasta kempingų automobilio padanga. Tačiau, jei nekeliaujate į kalnus ir labai užšalusias trasas šaltuoju metų laiku, tai yra geras kompromisas.

Kada turėtumėte pakeisti savo kempingų automobilio ratus?

Labai sunku nustatyti kempingų automobilio padangų tarnavimo laiką. Reikia atsižvelgti į daugelį veiksnių, tokių kaip naudojimo dažnumas, važiuojamos kelių sąlygos, priežiūra...

Reikia atsižvelgti į:

  • Gumos būklę (jei ji yra sausa arba visiškai pilka, ji nėra efektyvi);
  • Padangos nusidėvėjimo laipsnį (pasiekta nusidėvėjimo riba);
  • Rato gamybos datą (laikui bėgant natūralus nusidėvėjimas didėja ir našumas smarkiai mažėja)...

Norėdami sužinoti, kaip nuskaityti padangos gamybos datą, galite perskaityti mūsų straipsnį apie padangų DOT.

Be to, įstatymas reikalauja pakeisti padangą, kai ji pasiekia nusidėvėjimo ribą. Jei abejojate, pasitarkite su profesionalu, kuris patikrins jūsų transporto priemonės ratus ir jums patars.

Kaip prailginti kempingų automobilio padangų tarnavimo laiką?

Manoma, kad kempingų automobilis per metus vidutiniškai naudojamas 17 kartų. Nepaisant to, daugelis kempingų automobilių savininkų linkę nepaisyti transporto priemonės priežiūros. Tačiau tai būtina visų automobilių ilgaamžiškumui. Ką reikia daryti, kad būtų išvengta kempingų automobilio padangų ankstyvo nusidėvėjimo ir prailgintas jų tarnavimo laikas? Reikia:

  • Reguliariai tikrinti padangų slėgį, kad jos nebūtų per mažai išpūstos arba per daug išpūstos važiuojant;
  • Prieš išvykstant visada patikrinti, ar apkrova tinkamai paskirstyta per transporto priemonę...

Štai dar vienas patarimas, kurį galite išbandyti: priekinių ir galinių ratų perstatymas. Atlikdamos tiek varomąsias, tiek vairavimo funkcijas, priekinės padangos paprastai susidėvi greičiau. Perstatant jas su galinėmis kas 10 000 kilometrų, galima gerokai prailginti jų tarnavimo laiką. Tačiau įsitikinkite, kad laikotės apkrovos indekso.

LiveChat
Whatsapp Messenger