Paieška pagal matmenis

Pirkti sustiprintas padangas

Sunkiosioms transporto priemonėms ar su įrengtu galingu varikliu skirtos sustiprintos arba EXTRA LOAD (XL) padangos. Sustiprintų padangų šonai kietesni nei klasikinių, vadinamųjų SL (angl. "Standard Load") padangų. Esant kietiems šonams galima patirti didesnę apkrovą, slėgį ir sunkesnes sąlygas.

Iš ko atpažįstama sustiprinta padanga?

Ant sustiprintos padangos šono yra toks specialus ženklas, kaip: REINF, REINFORCED, XL, EXTRA LOAD, XLD, RFD ar RF. Standartas XL pamažu išstumia kitus standartus.

Ką reiškia ženklinimas XL ant padangos?

XL reiškia "Extra Load", tai yra, kad padanga gali išlaikyti didesnį svorį ir didesnį slėgį.

Kokie sustiprintos padangos privalumai?

 • Ilgesnė eksploatacija.
 • Didesnis atsparumas atsitrenkus.
 • Geriau valdoma transporto priemonė.
 • Geresnė trauka ir jėgos perdavimas.
 • Didesnis atsparumas mechaninėms apkrovoms: didinant greitį, stabdant, esant dideliam greičiui, išsukant.

Kokie sustiprintų padangų trūkumai?

 • Maždaug 1 dB padidėjęs triukšmingumas.
 • Padidėjęs pasipriešinimas važiuojant, dėl ko šiek tiek padaugėja sunaudojamų degalų.
 • Padangos svorio didėjimas, dėl ko teoriškai sunaudojama daugiau degalų.
 • Teoriškai, jos laikomos ne tokiomis patogiomis, bet dauguma vairuotojų to nepastebi.

Kokias sustiprintas padangas pirkti savo automobiliui?

Vasarinės sustiprintos padangos:

 • Continental SportContact 6
 • Michelin Pilot Super Sport
 • Michelin Pilot Sport 4S
 • Bridgestone Potenza S001
 • Pilot Alpin PA4
 • Pirelli Pzero
 • Toyo Proxes Sport
 • Yokohama Advan Sport V105
 • Falken Azenis FK510
 • General Tire Altimax Sport
 • Semperit Speed-Life 2

Žieminės sustiprintos padangos:

 • Hankook Winter I*Cept evo2 W320
 • Continental ContiWinterContact TS830P
 • Continental ContiWinterContact TS860S
 • Pirelli Winter Sottozero 3
 • Michelin Pilot Alpin PA4
 • Pirelli W270 Sottozero Serie II
 • Toyo Snowprox S954
 • Vredestein Wintrac Xtreme S
 • Nankang SV-3 Winter

Populiariausi dydžiai:

Sustiprinti padangos yra būtinos tam tikriems sportiniams automobiliams, SUV, galingoms sedanos ar komercinėms transporto priemonėms. Šios padangos atlaiko didesnę apkrovą ir įtampą nei kitos.

Kokie yra sustiprintų padangų ypatumai?

Sustiprinta padanga yra įranga, skirta atlaikyti didesnę apkrovą ir slėgį nei gamintojo rekomenduojama standartinės dydžio versijai. Norėdami geriau suprasti, apie ką kalbame, paimkime pavyzdį su 205/55 R16 dydžio padanga. Pagal nutylėjimą, šio dydžio standartinės padangos (SL) turi 91 apkrovos indeksą, tai yra maksimalus atlaikomas svoris yra 615 kg. Tačiau sustiprintose versijose šis indeksas padidėja iki 94, tai reiškia, kad padanga gali atlaikyti maksimalią apkrovą iki 670 kg. Atlaikomas slėgis taip pat padidėja nuo 2,5 iki 2,9 barų.

Sustiprintos padangos pasižymi:

 • Apkrovos talpos indeksu, kurį atidžiai nustato gamintojai bendradarbiaudami su ETRTO (Europos padangų ir ratlankių gamintojų techninė organizacija) ekspertais;
 • Sustiprinta protektoriaus juosta;
 • Konstrukcija, įtraukianti aukščiausios kokybės atsparias medžiagas.

Sustiprintas padangas galima atpažinti pagal specialų žymėjimą, kurį jos turi ant šono: Extra Load (XL), Reinforced (REINF), RF, RFD, arba EXL. Pirmasis užrašas yra dažniausiai pasitaikantis rinkoje. Jis pamažu pakeičia kitus, kurie tampa vis retesni.

Kokie yra sustiprintų padangų privalumai?

Atsižvelgiant į jų ypač tvirtą struktūrą, sustiprintos padangos siūlo daugybę privalumų automobilininkams. Štai keletas iš jų.

Ilgaamžiškumas

Sustiprintos padangos komponentai yra tvirtesni nei standartinės padangos. Todėl, esant tokioms pačioms sąlygoms, XL padangos logiškai turi daug ilgesnį tarnavimo laiką nei standartinės padangos. Šios padangos gali nuvažiuoti daugiau kilometrų be jokių žalos ar nusidėvėjimo požymių. Priešingai nei jų standartiniai analogai, sustiprintos padangos yra pritaikytos labai intensyviam naudojimui. Tereikia laikytis gamintojo rekomendacijų dėl oro slėgio ir viskas bus gerai.

Atsparumas

Kaip ir pavadinimas rodo, padangos su sustiprintomis juostomis yra ypač atsparios. Jos gali lengvai atlaikyti dinaminius smūgius, kurie dažniausiai atsitinka, kai automobilis staigiai užvažiuoja ant šaligatvio ar bet kokio kito paviršiaus, kuris nėra toje pačioje lygyje su kelio danga. Todėl įbrėžimų ar pjūvių rizika šiose situacijose yra gerokai sumažinta.

XL padangos taip pat labai gerai atlaiko mechanines įtampas, būdingas vairavimui: stiprūs posūkiai, staigūs stabdymai, akseleracijos…

Aukštos vairavimo savybės

Sustiprintos padangos pasižymi aukštomis traukos ir sukibimo savybėmis. Jų standi struktūra teigiamai veikia automobilio elgseną įvairiose situacijose (daugiausia stabdant ir posūkiuose), tai optimizuoja jo stabilumą. Galiausiai, XL padangos taip pat užtikrina efektyvų automobilio galios perdavimą ant kelio.

Visa tai leidžia vairuotojui geriau kontroliuoti savo automobilį ir, dėl to, užtikrina gerą kelio laikymą ir optimalų vairavimo komfortą.

Kada reikėtų rinktis sustiprintas padangas?

Svarbu žinoti, kada verta pirkti sustiprintas padangas, nes ne visiems transporto priemonėms jos yra būtinos.

Sustiprintos padangos yra rekomenduojamos kai dažnai važiuojate su sunkiais kroviniais: prekės, keleiviai… Šiuo atveju, XL padangų naudojimas leis jums išvengti dažno padangų keitimo. Šis patarimas dažniausiai taikomas transporto priemonėms, universalams ir furgonams.

Šios padangos taip pat rekomenduojamos automobilininkams, kurie turi labai galingus variklius. XL padangos leis jiems geriau valdyti savo automobilį posūkiuose ir ypač geriau akseleruoti.

Norėdami sužinoti, ar jūsų transporto priemonė gali važiuoti tik su sustiprintomis padangomis, kreipkitės į jos naudojimo instrukciją. Ten rasite visą reikiamą informaciją apie automobilio homologaciją.

Kokie kriterijai turi būti atsižvelgti renkantis gerus sustiprintus padangas?

Kaip ir bet kokio kito tipo padangų atveju, sustiprintų padangų pasirinkimas neturi būti atsitiktinis. Jūs privalote atsižvelgti į tam tikrus elementus:

 • Jūsų originalių padangų matmenys;
 • Padangoje integruota technologija;
 • Rato sukimosi pasipriešinimas;
 • Gamintojo reputacija;
 • Sezonas…

Štai visa, ką turite žinoti apie kiekvieną iš šių kriterijų.

Matmenys

Per didelių ar per aukštų naujų padangų montavimas gali turėti neigiamų pasekmių jūsų vairavimo komfortui. Todėl svarbu atsižvelgti į savo originalių padangų matmenis renkantis naujas sustiprintas padangas, ypač jei tai darote pirmą kartą.

Norėdami rasti gamintojo rekomenduojamus padangų matmenis, pasikonsultuokite su transporto priemonės naudojimo instrukcija. Šią informaciją taip pat galite rasti degalų bakelio dangtelyje.

Be abejo, galite pasirinkti kitokio dydžio padangas, kad pakeistumėte savo senas padangas. Tačiau šiuo atveju turėtumėte laikytis transporto priemonės gamintojo nustatytų ribų (maržų).

Technologija

Padangų gamintojai nuolat kuria naujas technologijas, siekdami pagerinti savo produktų veikimą keliuose. Todėl, prieš perkant sustiprintą padangą, nepamirškite pasidomėti, kokias technologijas ji naudoja. Tai leis jums sužinoti, ar produktas, kurį ketinate pasirinkti, tikrai atitiks jūsų poreikius.

Pavyzdžiui, kai kurie gamintojai savo įrangai naudoja technologijas, kurios optimizuoja transporto priemonės veikimą stabdant ant drėgnų kelių. Tokios padangos puikiai tiks jums, jei dažnai važinėjate lietingu oru.

Kiti gamintojai siūlo padangas, kurios yra atsparios defektams dėl savaiminio užpildymo technologijos. Jei dėl darbo reikalų nuolat keliaujate labai ilgais atstumais, šios padangos gali būti labai naudingos. Jos jums padės, pavyzdžiui, išvengti situacijos, kai dėl padangos defekto atsidursite užstrigęs atokioje vietovėje.

Kaip nustatyti, kokias technologijas naudoja padanga? Paprastai šią informaciją galima rasti produkto aprašyme (jei perkate internetu). Jei turite abejonių, taip pat galite paprašyti pardavėjo suteikti daugiau informacijos.

Sukimosi pasipriešinimas

Padangos sukimosi pasipriešinimas nurodo energiją, kuri yra sunaudojama ją išlaikant judėjime (pastoviu greičiu) kai ji liečiasi su žeme. Ji yra glaudžiai susijusi su protektoriaus storio. Kuo didesnis protektoriaus storis, tuo didesnis sukimosi pasipriešinimas, dėl to padidėja degalų ir energijos sąnaudos.

Kadangi sustiprintos padangos pagal savo prigimtį turi storas šonus, svarbu patikrinti, ar modelis, kurį ketinate pasirinkti, turi mažą sukimosi pasipriešinimą. Kaip tai sužinoti? Tereikia patikrinti produkto techninę specifikaciją.

Gamintojas

Svarbu nepaisyti gamintojo renkantis padangą. Paprastai padangos prekės ženklas daug pasako apie jos kokybę. Norėdami būti tikri, kad gausite aukščiausios kokybės padangas, kurios atitiks jūsų lūkesčius, ir kad galėtumėte saugiai važiuoti, kreipkitės į geriausiai žinomas gamintojas: PIRELLI, MICHELIN, HANKOOK, CONTINENTAL, BRIDGESTONE, GOODYEAR

Perkant sustiprintas padangas, pirmenybę teikite šių didelių prekių ženklų produktams, nes jie paprastai apima naujausias inovacijas padangų sektoriuje. Tai yra ne mažiau svarbus veikimo garantas.

Atsižvelgiant į jūsų poreikius ir biudžetą, galite pasirinkti ir kitus mažiau žinomus prekių ženklus, kurie taip pat siūlo geros kokybės įrangą.

Sezonas

Sustiprintos padangos nebūtinai yra visų sezonų padangos, skirtos naudoti visus metus. Yra žieminės ir vasarinės XL padangos. Tai turite atsižvelgti renkantis. Pasirinkite padangas, pritaikytas kiekvieno sezono klimato sąlygoms, kad galėtumėte mėgautis optimaliu vairavimo komfortu.

Padangulyderis.lt, jūsų aukščiausios kokybės sustiprintų padangų tiekėjas

Visiems automobilininkams, norintiems pakeisti savo padangas, Padangulyderis.lt siūlo daugiau nei 10 000 skirtingų prekių ženklų, kad galėtų patenkinti visus jūsų poreikius. Ar jums reikia žiemos, vasaros ar visų sezonų sustiprintų padangų, galite pasirinkti iš mūsų katalogo. Mes siūlome nemokamą pristatymą perkant dvi identiškas padangas.

Jei norite, galite pasinaudoti montavimo paslauga viename iš mūsų partnerių servisų. Mes aptarnaujame visą nacionalinį teritoriją.

LiveChat
Whatsapp Messenger