Paieška pagal matmenis

Automobilio rato keitimas

Nesvarbu, ar ratą tenka keisti prakiurus padangai ar norite pasikeisti ratus žiemai, naudinga žinoti, kaip tai padaryti nesukeliant sau pavojaus, išvengti nereikalingų rūpesčių ir veltui neiššvaistyti laiko.

Jei tenka keisti ratą kelkraštyje, nepamirškite apsirengti šviesą atspindinčios liemenės, įjunkti avarinius žibintus ir padėti avarinio sustojimo ženklą gyvenvietėse – ne arčiau kaip 25 m atstumu, o ne gyvenvietėse – ne arčiau kaip 50 m atstumu nuo sustojusio automobilio.

Norėdami pasikeisti ratą, laikykitės instrukcijos

 1. Pastatykite automobilį lygioje vietoje. Niekada nekeiskite rato įkalnėje, nes automobilis gali pajudėti iš vietos be jūsų.
 2. Taip pat venkite netvirto paviršiaus, pavyzdžiui, žemės. Nuo automobilio svorio domkratas gali įsmigti. Jei neturite kito pasirinkimo, galite išspręsti šią problemą pakišdami pakankamai tvirtą ir didelę lentą, kurį atlaikytų automobilio svorį.
 3. Įjunkite rankinį stabdį ir pavarą (jei pavarų dėžė automatinė, nustatykite padėtį "stovėjimas").
 4. Nuimkite rato gaubtą, jei jis yra.
 5. Prieš pakeldami automobilį, šiek tiek atlaisvinkite visas keičiamo rato veržles. Kad jas atsuktumėte, tai darykite prieš laikrodžio rodyklę. Veržlių neišimkite, jas paprasčiausiai atlaisvinkite.
 6. Veržlėms atsukti naudokite bagažinėje, atsarginio rato vietoje esantį kryžminį arba paprastą veržliaraktį.
 7. Pastatykite domkratą po "kėlimo tašku", šalia keičiamo rato. Įsitikinkite, ar domkratas stovi tiesiai, ne palinkęs.
 8. Pakelkite automobilį tiek, kad ratas nebesiliestų į žemę. Jei keičiate prakiurusį ratą, pagalvokite apie tai, kad ratas, kurį uždėsite, bus didesnis, nes pripūstas oro. Todėl pakelkite automobilį keliais centimetrais aukščiau.
 9. Visiškai ištraukite varžtus. Dėl rūdžių ratas gali sunkiai nusimaus nuo ašies. Tokiu atveju padaužykite padangą, kad ratlankis atsilaisvintų.
 10. Nuimtą padangą pakiškite po automobiliu, kad ji sulaikytų automobilį, jei domkratas atsitiktinai nusileistų. Jei automobilis kristų, sugadintą ratlankį pataisyti ar pakeisti jums kainuos pigiau, nei taisyti sulaužytą ašį.
 11. Atsarginį ratą uždėkite ant ašies. Kai ratas stabiliai laikosi, prisukite ranka veržles, kol jos sukasi, stipriai neverždami. Patikrinkite, ar varžtai yra švarūs, kad juose nėra dulkių ir užstrigusių akmenukų.
 12. Visas ratlankio veržles prisukite kryžminiu ar paprastu veržliarakčiu, laikydamiesi eiliškumo. Nereikia sukti plėšantis iš visų jėgų, nes automobilis gali prarasti pusiausvyrą.
 13. Domkratu atsargiai nuleiskite automobilį. Pastatę jį ant žemės, ištraukite ir padėkite į vietą domkratą.
 14. Veržliarakčiu pabaikite priveržti veržles. Kad stipriau jas priveržtumėte, nebandykite veržliarakčio pasukti koja. Pakanka prisukimo rankomis. Jei per stipriai priveršite, galite sugadinti ratlankį ar ašį. Be to, turėsite sunkumų, kai teks vėl keisti ratą
 15. Jei reikia, uždėkite rato gaubtą.
 16. Prakiurusį ratą, taip pat domkratą ir veržliaraktį įdėkite į bagažinę.

Štai jūsų ratas pakeistas ir galite tęsti kelionę!

Jei keitėte prakiurusį ratą, nepamirškite, kad atsarginis ratas neskirtas ilgam naudojimui. Kaip galima greičiau stenkitės suremontuoti prakiurusią padangą arba pakeisti ją kita.


LiveChat
Whatsapp Messenger