Paieška pagal matmenis

Kaip pačiam pasikeisti motociklo arba keturračio padangas ?

Jei norite sutaupyti kelis litus, būtų protinga pačiam pasikeisti padangas, su sąlyga, kad turite tinkamą įrangą. Šią operaciją galima atlikti tik motociklui ar keturračiui, tačiau visiškai nerekomenduojama pačiam keisti automobilio padangų, nes galite sugadinti ir padangą, ir ratlankį.

Reikalinga įranga

Jei norite patys pasikeisti padangas, jums bus reikalingi tinkami įrankiai :

  • ventilio šerdies atsuktuvas : šerdis yra nedidelė metalinė dalis vožtuvo viduje.
  • ratų montavimo staklės : jos naudojamas padangai nuo ratlankio atskirti.
  • 3 ratlankių apsaugos
  • 3 montiruotės
  • montavimo kremas ir muilas
  • balansavimo įrenginys

Padangos nuėmimas

Pirmasis etapas – kaip galima greičiau išleisti iš padangos orą. Kad tai padarytumėte, reikia paprasčiausiai ventilio atsuktuvu nuimti ventilį.

Paskui galite dėti padangą ant ratų montavimo staklių ir iš abiejų pusių atskirti padangą nuo ratlankio. Jei jūs tokių staklių neturite, galite atlikti šią operaciją naudodami pakankamai platų spaustuvą ar hidraulinį presą.

Atskirdami abu padangos kraštus patepkite tepalu ar muilu, kad palengvintumėte atskyrimą.

Kad nuimtumėte padangą nuo ratlankio, naudokite 3 montiruotes, o ratlankius apsaugokite 3 ratlankių apsaugomis. Uždėkite ratlankio apsaugą, paskui montiruotės pagalba išimkite padangą. Kartokite tiek kartų, kiek reikia, kad išstumtumėte pirmąjį padangos šoną.

Kitoje pusėje atliekami tie patys veiksmai, tik iš vidinės ratlankio pusės.

Padangos montavimas

Dar kartą sutepkite ratlankį ir montuojamą padangą. Pirmąjį padangos šoną įdėkite į ratlankį ir šiek tiek pastumkite, kad ratlankyje atsidurtų 3/4 padangos, paskui montavimo staklių pagalba pabaikite įstatyti ir likusią 1/4 dalį.

Norėdami įdėti antrąją šoninę padangos sienelę, naudokite kelias padangos montiruotes, padangą prispausdami savo keliu arba paprašę kito asmens pagalbos.

Kai padanga visiškai uždėta, ventilio šerdies atsuktuvu uždėkite ventilį.

Paskutinis žingsnis – užtvirtinti padangą ant ratlankio, pučiant į ją oro, kol pasigirs du "spragtelėjimai". Šis garsas reiškia, kad padanga tinkamai užsitvirtino ant ratlankio.

Tuomet jums belieka pripūsti padangą iki reikiamo slėgio ir, jei reikia, ją subalansuoti.


LiveChat
Whatsapp Messenger