Ieškoti pagal automobilį

Ratlankių svorio įtaka

Ar ratlankių ir automobilio salono svoris turi tą patį poveikį automobilio efektyvumui ? Kitaip tariant, ar 5 kg sunkesnius automobilio ratus galima lyginti su 5 kg pasunkėjusiu salono svoriu ? Ne, nes nekabančią ratų (ratlankių ir padangų) masę veikia 2 jėgos :

  • Judėjimo energija, nes ratai rieda.
  • Sukimosi energija, nes jie sukasi.

Ratų svoris yra automobilio elementas, jaučiantis kelio nelygumus. 1 kg ratų svorio atitinka kelis salono svorio kilogramus.

Norint optimizuoti eksploatacines savybes vasarą, būtina sumažinti rato automobilio svorį, kad pagerėtų įsibėgėjimas, stabdymas, stabilumas kelyje, komfortas ir sumažėtų degalų sąnaudos.

Norint optimizuoti eksploatacines savybes žiemą, svarbiausia užtikrinti sukibimą su keliu. Geriau pasirūpinti sunkesniais ratais, kad pagerėtų sukibimas ir stabilumas kelyje, nes bus didesnė kontaktinė jėga tarp rato ir kelio dangos. Štai kodėl daug vairuotojų žiemą naudoja plieninius ratlankius, kurie dažnai yra sunkesni, o vasarą renkasi aliuminius.

Įsibėgėjimas ir stabdymas

Kuo sunkesnis ratas, tuo daugiau jėgos reikia norint jį išjudinti ar sustabdyti.

Sunkus ratas reikalauja didesnio variklio sukimo momento, o tai sumažina įsibėgėjimą. Priešingai, lengvesnis ratas leidžia greičiau įsibėgėti.

1kg besisukantį ratą sustabdyti daug lengviau nei besisukantį nei 100 kg ratą, nes lengvesnio rato inercija yra mažesnė. Kuo ratas sunkesnis, tuo sunkesnis stabdymas.

Degalų sąnaudos

Jūsų automobilio degalų sąnaudos iš dalies priklauso nuo energijos, kurios reikia automobiliui, kad įsibėgėtų.

Kaip minėta, lengvesniam ratui įsibėgėti sunaudojama mažiau energijos.

Jei naudojami lengvesni ratai, įsibėgėjant variklis mažiau apkraunamas, todėl sumažėja degalų sąnaudos.

Kiti efektyvumo kriterijai

Ne tik ratlankio svoris didina jūsų automobilio efektyvumą.

  • Ratlankio kietumas : kuo kietesnis ratlankis, tuo geresnis stabilumas kelyje, nes posūkiuose sumažėja deformacijos reiškinys (įtemptų ir neįtemptų padangų spindulio skirtumas).
  • Šilumos išsklaidymas : aliuminių ratlankių gamyboje naudojami metalai yra puikūs šilumos laidininkai. Metalai geriau išsklaido stabdžių šilumą ir sumažina perkaitimo pavojų.

LiveChat
Whatsapp Messenger