ratlankiai

Ratlankių plovimas ir priežiūra

Tikriausiai jau pastebėjote, kad jūsų automobilio aliuminiai ratlankiai labai greitai išsipurvina. Iš tiesų, stabdžių kaladėlių dulkės, smėlis ar druska, kuria barstomi keliai, gali prilipti prie ratlankio ir pakenkti aliuminiui.

Norint išsaugoti pradinį blizgesį, ratlankius patariama plauti nuo 2 iki 4 kartų per mėnesį atsižvelgiant į jūsų automobilio naudojimą. Reguliariai neprižiūrimus ratlankius negrįžtamai gali pažeisti korozija, kuri gali sugadinti bet kokį metalą.

Todėl mes sudarėme praktinių patarimų sąrašą, kurių reikia laikytis, jei norite maksimaliai padidinti savo turimų aliuminių ratlankių ilgaamžiškumą :

 • Niekada neplaukite įkaitusio ratlankio !
 • Venkite automatinių plovyklų, kuriose naudojamos rūgštinės medžiagos. Prieš tai pasitarkite su plovyklos darbuotojais.
 • Nenaudokite plieninių drožlių plaušinės, metalų valiklio ar bet kokios kitos medžiagos, kuri galėtų subraižyti ratlankius.
 • Nenaudokite poliravimo priemonės, jei jūsų ratlankiai padengti laku.
 • Nenaudokite chromo polirolio ar kito chromo valiklio
 • Plaukite ratlankius nuo 2 iki 4 kartų per mėnesį.
 • Venkite didesnės nei 1 baro slėgio srovės.

Norėdami, kad naujas ratlankis ilgiau blizgėtų, laikykitės šių etapų :

 1. Prieš pradėdami intensyvų plovimą, iš pradžių švelniai nuskalaukite vandeniu.
 2. Naudokite specialų ratlankių valiklį.
 3. Palikite jį kelioms minutėms, tik stebėkite, kad jis neišdžiūtų.
 4. Pašalinkite dulkes kempine ar šepečiu.
 5. Nuskalaukite švariu ar demineralizuotu vandeniu.
 6. Nuvalykite švaria šluoste ar zomša.
 7. Baigę valyti, galite panaudoti bespalvį skystą vašką.

Jei kada nors įbrėžiate ratlankius, pavyzdžiui, atsitrenkę į akmenį ar šaligatvį, nedelsdami pašalinkite įbrėžimą specialia korekcine priemone.

Tęskite naršymą nesutikdami >
Apie slapukus ir kitus sekiklius
Padangulyderis.lt (AD TYRES) ir jos partneriai (Google, Hotjar, Microsoft) naudoja prisijungimo žymeklius (slapukus) ir kitus sekiklius (webstorage), kad būtų užtikrintas tinkamas svetainės veikimas, palengvintas jūsų naršymas, atliekami statistiniai matavimai ir personalizuotos reklamos kampanijos. Jūsų įrenginyje saugomuose slapukuose ir kituose sekikliuose gali būti asmens duomenų. Be jūsų laisvo ir aiškaus sutikimo nededame jokių slapukų ar kitų sekiklių, išskyrus tuos, kurie yra būtini svetainės veikimui. Saugome jūsų pasirinkimą 6 mėnesius. Sutikimas gali būti atšauktas bet kuriuo metu per slapukų ir kitų sekiklių puslapį. Galite pasirinkti toliau naršyti nesutikdami naudoti slapukus ar kitus sekiklius. Atsisakymas nekliudo naudotis paslaugomisAD TYRES. Daugiau informacijos prašome ieškoti slapukų ir ir kitų sekiklių puslapyje.
Personalizuoti slapukus
LiveChat
Įvyko klaida, prašome pabandyti iš naujo arba pranešti mums, jei problema neišsisprendžia.