Automobilių padangos

Padangos sutrūkinėjimas ir susidėvėjimas

Mes jau žinome, kad jei padangų gylis yra mažesnis nei 1.6mm, padangas būtina pakeisti, kad išvengtume nelaimingų įvykių.

Tačiau ar yra kitų kriterijų, kurie praneštų, kad jau laikas keisti padangas ? Ar būtina keisti padangas, kai nuo jų pagaminimo praeina daugiau nei 5 metai ?

Padangų ilgaamžiškumas labai priklauso nuo jų naudojimo ir klimato sąlygų. Kai visi faktoriai yra palankūs, padangas galima naudoti ilgiau nei 5 metus ar kol nuvažiuos 60 000 kilometrų. Norint pasiekti tokį rezultatą, reikalingos tam tikros sąlygos :

  • Reguliariai tikrinamas optimalus slėgis
  • Nepriekaištinga geometrija
  • Padangų sukeitimo kas 10 000 kilometrų laikymasis
  • Idealios automobilio laikymo sąlygos (vėsioje, ne saulėtoje vietoje)
  • Švelnus klimatas

Net jei įvykdytos visos šios sąlygos, gumos kokybė laikui bėgant prastėja ir ant padangų šoninių sienelių bei protektoriaus gilumoje gali atsirasti įtrūkimų.

Kokia šių įtrūkimų priežastis ?

Padangos nuolat patiria išbandymus, jos turi atlaikyti didelius temperatūros svyravimus, kelio nelygumus, užterštumą, stabdymo metu kylančias dulkes ir pan. Visi šie elementai kenkia padangų gumai, nepaisant apsauginio sluoksnio, kuris uždedamas ant padangų gamykloje. Labiausiai matoma kasdienės agresijos pasekmė yra elastingumą praradusi guma ir atsiradę įtrūkimai. Įtrūkimų pasirodymą gali pavėlinti reguliarus padangų naudojimas.

Ar įtrūkimai kelia pavojų mano saugumui ?

Kol yra tik paviršiuje, įtrūkimai jūsų saugumui pavojaus nekelia. Vis dėlto, mikro įtrūkimai rodo, kad guma jau smarkiai susidėvėjusi. Elastingumo praradimas veikia bendrą padangų našumą. Todėl labai svarbu jas pakeisti.

Tęskite naršymą nesutikdami >
Apie slapukus ir kitus sekiklius
Padangulyderis.lt (AD TYRES) ir jos partneriai (Google, Hotjar, Microsoft) naudoja prisijungimo žymeklius (slapukus) ir kitus sekiklius (webstorage), kad būtų užtikrintas tinkamas svetainės veikimas, palengvintas jūsų naršymas, atliekami statistiniai matavimai ir personalizuotos reklamos kampanijos. Jūsų įrenginyje saugomuose slapukuose ir kituose sekikliuose gali būti asmens duomenų. Be jūsų laisvo ir aiškaus sutikimo nededame jokių slapukų ar kitų sekiklių, išskyrus tuos, kurie yra būtini svetainės veikimui. Saugome jūsų pasirinkimą 6 mėnesius. Sutikimas gali būti atšauktas bet kuriuo metu per slapukų ir kitų sekiklių puslapį. Galite pasirinkti toliau naršyti nesutikdami naudoti slapukus ar kitus sekiklius. Atsisakymas nekliudo naudotis paslaugomisAD TYRES. Daugiau informacijos prašome ieškoti slapukų ir ir kitų sekiklių puslapyje.
Personalizuoti slapukus
LiveChat
Įvyko klaida, prašome pabandyti iš naujo arba pranešti mums, jei problema neišsisprendžia.